Przejdź do treści

Warsztaty fotograficzne “Foto Kawa — gra światłem” cz.2

23 sierpnia 2021 r. odbyły się warsztaty fotograficzne „Foto Kawa — gra światłem”. Tym razem, w odróżnieniu od poprzednich warsztatów malowanie światłem realizowane było w plenerze. Uczestnicy mieli do uwiecznienia kilka świetlistych motywów.

Pozowała modelka na tle świecących okręgów, różnych barwnych wzorów, a nawet na tle ściany ognia. Było też auto osobowe i wóz strażacki. Nie zabrakło też latających iskier.

Warsztaty rozpoczęły się o 19:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży. W początkowej prezentacji poprowadzonej przez Przemysława Oziemblewskiego zaprezentowane zostały zalecane ustawienia aparatu do zdjęć malowania światłem. Była przy tym mowa o korzystaniu z trybu manualnego, o sposobie na ręczne ustawianie ostrości oraz o konkretnych parametrach ekspozycji, które będą potrzebne do uzyskania poprawnego naświetlenia kadru.

Po tej prezentacji i odpowiedziach na zgłaszane pytania wszyscy udali się na teren Szkoły Podstawowej nr 3. Tam odbyła się praktyczna część spotkania.

Ponieważ były planowane zdjęcia z ogniem i iskrami nad bezpieczeństwem tego czuwała załoga OSP Chodzież. Do pierwszych zdjęć doskonale i wytrwale pozowała nam modelka Julianna Śróda. W kolejnych pojawił się również pan Kamil ze swoim „ognistym” BMW.

Spotkanie było bardzo udane. Podziękowania należą się dla wszystkich uczestników, którzy bardzo aktywnie fotografowali, dla organizatorów: Honoraty Struzik, Dariusza Boberskiego, dla prowadzącego Przemysława Oziemblewskiego, dla modelki Julianny Śróda, pana Kamila za udostępnienie auta jako modela do zdjęć, dla Szkoły Podstawowej nr 3 za użyczenie terenu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej i OSP Chodzież.

O spotkaniu pisano również w informatorze miejskim „Nasza Chodzież” nr 9(48), wrzesień 2021.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *